marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W jubilerstwie mamy dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Przede wszystkim surowce, jakie wybierają do tworzenia jubilerskich linii, ale również którymi dodatkami je zdobią. Teraz skupimy się na dodatki. Skategoryzujemy je i krótko opiszemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają z reguły wytwarzane saletry potasowej, a prościej ze specjalistycznego szkła. Designerzy z reguły wykorzystują je w platerowanych modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim cechuje się wysokim stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje również widocznie gęstsze od tego nam znanego. Wiodącym wytwórcą takiego szkła jest zagraniczna marka Elements Swarovski.

Cyrkonia |to} kolejny często wykorzystywany dodatek. Samą cyrkonię produkuje się całkowicie sztucznie. Cyrkonia jest niebywale twarda, ponadto można ją zgodnie z marzeniami barwić. W złotnictwie ta imitacja diamentu znany jest nie długo, powstaje w bardzo wysokiej temperaturze. Jej największą cnotą jest niska wartość.

Szlachetne Kamienie są to najbardziej wartościowe z rodziny dodatków wkładanych w biżuterię. Wyróżniamy ich w przyrodzie naprawdę dużo. Choć w tym wpisie skupimy się na najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| wyższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla laików, tak to ten zielony. Cieszy się uznaniem kobiet i pasjonatów. Jest bardzo twardy oraz kruchy.

Rubiny są prawie najdroższym kamieniem szlachetnym, co więcej należą do grupy korundów. Znane są ze swojej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach często można zauważyć głębię barwy.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo popularne w złotnictwie. Identycznie do szafirów przynależą do rodziny korundów. Z reguły są niebieskie. Znaczna ilość producentów produkuje go syntetycznie.

Diamenty – można mówić niebywale krótko. Są najmniej sprężyste z naturalnych materiałów i także najdroższe.

Opisaliśmy najpopularniejsze dodatki używane do wzbogacania wyrobów jubilerskich. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty